Paykasa Ön Ödemeli Kart Nedir

Her geçen gün internette alışveriş yapan sayısı artmaktadır. İnsanlar artık mağazalardan veya dükkanlardan almak yerine internetten almayı tercih etmektedir. İnternetten alışveriş yapmak oldukça kolaydır. Tek sıkıntısı güvenliktir. Kartı ile alındığından dolayı insanlar güvenlik ile ilgili bazı şüphelerde bulunabiliyor. İnternetten alışveriş yapanların çoğu kredi kartı ile alışveriş yapar. Ancak kredi kartının bazı riskleri bulunur. Limiti binler olduğundan dolayı bazen bir ürün veya hizmet alırken fazla para alınacak olması bizleri şüphelendiriyor. Bu nedenle ön ödemeli kart kullanmak en avantajlısı olmaktadır. En çok tercih edilen uluslararası bir kart olan Paykasa da ön ödemeli bir kart olmaktadır. Paykasa ön ödemeli kart, bayiler aracılığı ile alınan ve bakiyeniz kadar harcama yapan bir kart olmaktadır. İçerisinde ne kadar bakiye bulunuyor ise o kadar harcama yapar. Fazla paranızı almadan, eksiye düşmeden bütçeniz kadar harcama yaparsınız. Bu nedenle Paykasa çok tercih edilmektedir.

Paykasa Kart Nasıl Alınır?

Güvenilir bir şekilde ödeme yapılmasını sağlayan Paykasa kart nasıl alınır? Paykasa kart satın almak için Paykasa bayileri ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Paykasa satın almak için başvurduğunuz sitelerden Paykasa kart sahibi olabilirsiniz. Sitenin müşteri hizmetleri ile iletişime geçtiğiniz zaman size yardımcı olmaktadır. Karta sahip olmak için ödeme yapmanız gerekmektedir. Ödeme yaptıktan ve başvurunuz onaylandıktan sonra Paykasa ön ödemeli karta sahip olabilirsiniz. Paykasa alırken seçtiğiniz siteye dikkat etmenizi öneririz. Bilindiği üzere etrafta birçok dolandırıcı site mevcut olmaktadır. Herhangi bir dolandırıcılık olmaması için resmi Paykasa sitelerini tercih etmelisiniz. Resmi siteler sizinle her an iletişime geçebilir. İhtiyacınız olduğu her an 7/24 müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Resmi olmayan sitelerden Paykasa kart aldığınız zaman bazı riskleri de göze almış olursunuz. Bu nedenle sitelerin güvenilir olması için resmi olmasına dikkat etmeniz gerekir.

Paykasa Ön Ödemeli Kartın Riskleri Var Mı?

Paykasa kartı siteler aracılığı ile almış olduğunuz online ödeme yaparken size yardımcı olan bir kart olmaktadır. Paykasa kartının herhangi bir riski var mı sorusuna ise hayır olarak cevap verebiliriz. Resmi bir siteden aldığınız zaman size hiçbir zararı ve riski olmayan bir kart olmaktadır. Alışveriş yaparken bakiyeniz kadar alım yaptığı için sizin bütçenizi sarsmadan alım işlemini gerçekleştirmektedir. Paykasa riskleri bulunmaz fakat sizin Paykasa kartınızı kullanırken bazı dikkat etmeniz gereken unsurlar bulunur. Bunlardan biri pin olmaktadır. Paykasa kartınızı kullanmak için pin oluşturmanız gerekir. Oluşturduğunuz bu pin ile alışveriş yapacağınızdan dolayı pin kodunu alışveriş sitesi hariç herhangi bir üçüncü şahıs ile paylaşmamalısınız. Paykasa bozdurma yaparken de günlük kur değerlerine dikkat edin. Paykasa Euro üzerinden işlem yaptığı için bozdurma işleminde de kura göre olmaktadır. Bu unsurlara dikkat etmeniz dahilinde Paykasa ön ödemeli kartın hiçbir riski bulunmaz.